Nabídka práce
| Registrovat
pohoda uvnitr

KE STAŽENÍ

loader
 
Čištění a ochrana povrchu fasád
 

Čištění a ochrana povrchu fasád

PROČ DOCHÁZÍ K VÝSKYTU ŘAS?

Výskyt řas na povrchu fasády je způsoben především ochlazováním vnějšího povrchu fasády pod teplotu rosného bodu okolního vzduchu. Dochází tak k celoplošné kondenzaci vody na povrchu fasády, která je spolu s látkami obsaženými ve vzduchu a dešťové vodě živnou půdou pro růst řas. Odumřelé části řas se pak stávají živnou půdou pro růst dalších organizmů, jako jsou houby a mechy. Tyto vyšší organizmy však mají kořenový systém, který již může povrchové souvrství ETICS mechanicky poškodit.

Řasy samy o sobě nezpůsobují poruchy ETICS, jsou problémem spíše estetickým.

ODSTRANĚNÍ VÝSKYTU ŘAS

Čištění a ochrana povrchu fasádPokud řešíte nové zateplení nebo povrchovou úpravu přípravky a systémy MAMUT ? THERM, máte vyhráno. Povrchové úpravy MAMUT určené pro použití na ETICS obsahují přípravek proti růstu řas. Aby byl tento přípravek účinný a mohl proniknout do nitra mikroorganismu, musí být rozpustný ve vodě. Tímto se z povrchové úpravy postupně vymývá a jeho účinnost je proto časově omezená.

Pokud k napadení fasády došlo, je vhodné, již při jakémkoliv náznaku výskytu řas, toto biotické napadení odstranit.

Při aplikaci přípravků na hubení řas je nutné postupovat podle návodu výrobce. Jedná se o vysoce odbornou práci. Před použitím přípravků je vhodné jejich účinek vyzkoušet na zkušebním vzorku a zjistit, do jaké míry je schopen tento algicidní prostředek narušit jednotnost barevného odstínu. Po odstranění řas je vhodné ošetřenou plochu fasády opatřit preventivním ochranným nátěrem a dle stavu barevného vzhledu novým fasádním nátěrem, obsahujícími algicidní a fungicidní látky.

Pro eliminaci rizik práce vlastními silami doporučujeme svěřit řešení a realizaci naší společnosti nebo námi proškoleným partnerům.

  • provedeme odborné posouzení stavu
  • vybereme vhodné řešení na míru objektu i stavu napadení
  • práce provedeme odborně s doložením několikaleté garance
  • neřešíte různou záruku materiálu a práce, objednáváte u jednoho dodavatele

Výsledkem výše uvedeného postupu je dokonalé odstranění organických nečistot a prachových částic z povrchu. Ošetřený povrch je chráněn před opětovným výskytem řas, mechů a plísní po dobu několika let.

Postup odstranění organických nečistot a ochrana před jejich novotvorbou je pro všechny povrchy ze všech typů materiálů stejný a spočívá ve dvou krocích:

  1. Na celou zasaženou plochu se nanese rovnoměrně do nasycení povrchu SCALP RENOV EXPRESS a nechá se působit 30 minut. Odumřelé řasy, mechy, plísně a prachové částice se následně omyjí z povrchu studenou tlakovou vodou (min. 10 MPa).
  2. Po vyschnutí povrchu se nanese rovnoměrně stříkáním na celý povrch SCALP ANTI-MOUSSE 77, který vytváří na ošetřeném povrchu ve vodě těžko rozpustné sloučeniny a zabraňuje novotvorbě organických nečistot na dobu až několika let. SCALP ANTI-MOUSSE 77 musí na povrchu uschnout! Nelze jej aplikovat za deště nebo těsně před ním.

Výsledkem výše uvedeného postupu je dokonalé odstranění organických nečistot a prachových částic z povrchu. Ošetřený povrch je chráněn před opětovným výskytem řas, mechů a plísní po dobu několika let.

Pro estetické i konečné ochranné řešení povrchu fasády doporučujeme aplikovat nátěr silikonovou fasádní barvou MAMUT Color Silikon AS.

Pro posouzení stavu fasády nebo pro cenovou poptávku pište na marketing@mamutsro.cz

© MAMUT-THERM s.r.o.; Powered by: desin
Informace o zpracování osobních údajů zákazníka